MasterGoku |
Administrator |
|
|
Dołączył: 11 Lut 2007 |
Posty: 63 |
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6
|
|
|
|
|
|
|
|
W tym artykule przedstawie wam najpopularniejsze i najbardziej efektywne Gardy z Dragon Balla. Chyba każdy wie, że Garda - Jest to ustawienie rąk w sportach walki umożliwiające obronę przed ciosami przeciwnika i wyprowadzanie własnych.
Jak każdemu wiadomo w świecie smoczych kul zawsze atakowało się czym popadło. By ciosy jak i przyjmowanie ich stało się łatwiejsze nasi bohaterowie używali różnego rodzaju grad. Zaczynając od gard bardzo defensywnych, kończąc na gardach ofensywnych w, których mówiąc fachowo jest dużo prześwitów.
Garda Goku
Opis - Najbardziej popularna garda w całym DB. Była to chyba ulubiona garda goku, ponieważ używał jej od początku dragon balla do końca DBGT.
Technika - Mocny przysiad, jedna ręka na wysokości głowy, druga jakby z tyłu gotowa do wyprowadzenia ataku po przyjęciu ciosu. Świetna garda chyba jedna z najleprzych w całym DB pięknie wykonana na fotce.
Ocena : 9/10
Garda Goku 2
Opis - Ciekawa garda. Często możemy zobaczyć Goku gotowego do walki właśnie w takiej pozycji. Chociaż nie była niczym oryginalnym można powiedzieć, że ma w sobie to coś.
Technika - Wojownik w tej gardzie stoi w lekkim przysiadzie, a ręce ma uniesione na wysokości głowy. Dzieki takiej kombinacji dobrze chronimy głowe jak i reszte naszego ciała.
Ocena: 6/10
Garda Goku 3
Opis - Tej gardy goku używał podczas walki z Vegetą. Jest to garda ofensywna i dzięki niej mógł szybko zaatakować przeciwnika, ale z drugiej strony był bardzo odsłonięty co mogło stanowić dla niego duże zagrożenie.
Technika - W tej gardzie wojownik przenosi ciężar ciała na wysunietą noge. Jego jedna ręka spoczywa bezruchomo w powietrzu, a druga oparta jest na nodze.
Ocena : 5/10
Garda Goku 4
Opis - Garda songa z czasów walki z komórczakiem. Tego napewno nie da się zapomnieć uważam, że była to jedna z najleprzych walk w całym DB. Ogólnie fajna garda pasująca do stylu walki Goku.
Technika - I znowu lekko ugięte nogi, ręce na wysokości pasa i charakterystyczne dla goku 2 zgięte palce w jednej z dłoni.
Nie można tej gardy nazwać ani defensywną ani ofensywną, ponieważ można z niej atakować jak i przyjmować ciosy.
Ocena : 7/10
Garda Vegety
Opis - Tą garde vegeta zastosował w jego pierwszej walce w DB. Uważam ją za bardzo fajną, ponieważ jest skuteczna i fajnie wygląda. Jedyną jej wadą może być ograniczenie widoczności.
Technika - Jest to taka troche śmieszna garda. Wojownik jak zwykle stoi w lekkim przysiadzie i rozkroku. Jedną ręke trzyma tuż przy swoim oku chroniąc twarz, a zaś drugą ręke ma odchyloną i przygotowaną do ataku.
Ocena : 7/10
Gadra Vegety 2
Opis - Super garda ! Była używana przez vegete w pojedynku z goku. Można powiedzieć, że nasz książe był technikiem i miał do perfekcji opanowany styl walki, i potrafił wymyśleć wiele wspaniałych gard.
Technika - Wojownik używając tej gardy musi nachylić się lekko do przodu, i delikatnie ugiąć nogi. Jego lewa ręka jest przygotowana do błyskawicznego ataku, a prawa jest wysunięta i zgięta w łokciu co ma zapewnić leprzą obrone.
Ocena : 8/10
Garda Piccola
Opis - Szczerze mówiąc piccolo żadko stosował gardy bo zawsze atakował jako pierwszy. Owa garda pozostawia wiele do życzenia, może to dlatego, że nie miał zbyt dużo doświadczenia w te klocki.
Technika - Proste nogi, ręce ustawione stosunkowo nisko. No w takiej pozycji napewno łatwo trafić przeciwnika i nikomu nie polecam stosować tej gardy w walce ponieważ może sie to skończyc tragicznie.
Ocena : 3/10
Garda Piccola 2
Opis - Znacznie lepsza garda od wcześniejszej. Tym razem piccolo jest w niej świetnie zabezpieczony i nie jest już tak poodkrywany jak w swojej poprzedniej gardzie.
Technika - W tym ustawieniu nasz zielony bohater stoi nisko na nogach, a jego ręce są umieszczone są na wysokości klatki piersiowej. Taka kombinacja daje mu naprawde świetne zabezpieczenie. Typowa garda defensywna.
Ocena : 6/10
Garda Gohana
Opis - Używana przez gohana podczas walki z Daburą. Napewno jest inna od pozostałych, ponieważ wojownik by wykonać tą garde musi unieść się w powietrze. Ten fakt świadczy o tym, że ta garda staje się niemożliwa do wykonania dla zwykłych śmiertelników.
Technika - Jest to garda ofensywna. Wojownik nie skupia sie na tym by chronić swoje ciało tylko przyjmuje pozycje, zaciska pięści i #%@%%^#!#@$.
Ocena : 5/10
Garda Tenshinhana
Opis - Tenshinhan posługiwał się wieloma gardami. Ta na zdjęciu to tylko jedna z wielu jego pozycji. Konkretnie tą garde użył podczas 22 turnieju sztuk walki w pojedynku z Jackie Chunem.
Technika - No wkońcu troche inna garda, tym razem tylko jedna noga jest zgięta, a druga wyprostowana. Pomimo wszystko wojownik stoi bardzo nisko na nogach, co zwiększa możliwość obrony za pomocą rąk. Owe ręce są uniesione na wysokość głowy i zgięte w łokciach co pozwala bronić się i atakować.
Ocena : 7/10
Garda Tenshinhana 2
Opis - Kolejna garda w wykonaniu Tena. Tym razem jest to 100 % ofensywa.
Jest ona bardzo ciekawą gardą, ponieważ jest wykonywana bardzo nisko na nogach co jest dosyć dziwne jak na garde ofensyną. Duży problem może sprawiać wyjście z niej do szybkiego ataku, ponieważ trudno będzie sprawnie i szybko zaatakować przeciwnika z prawie szpagatu, prawda ?
Technika - Znowu jedna noga jest zgięta, a druga wyprostowana, za to wojownik stoi jeszcze niżej na nogach niż w poprzedniej gardzie. Co do rąk jedna jest wyprostowana, i wymierza cel, a druga gotowa do ataku.
Ocena : 5/10
Garda Tenshinhana 3
Opis - Po ofensywie czas na defensywe. Tą gardą Ten posługiwał się w finale 22 turnieju sztuk walki. Moża powiedzieć, że znowu mile mnie zaskoczył. Pomimo tego, że nie jest zbyt silnym bohaterem posiada świetne, oryginalne i na swój sposób wymyślne gardy.
Technika - Tym razem ułożenie nóg jest znacznie inne. Tenshin jakby klęczy na jednym kolenie, jego jedna ręka jest powyżej głowy tak jakby na pokaz, a druga w okolicach pasa. Jest to ciekawa kombinacja jak na defensywe. Niby można przyczepić się jego rąk, ponieważ może wydawać się, że nie zdają egzaminu lecz przy tak niskim przysiadzie spokojnie jest w stanie się nimi obronić.
Ocena : 8/10
Garda Kuririna
Opis - Tą garda często posługiwał się Kuririn zwłaszcza na turniejach. Patrząc na najlepszego przyjaciela goku musimy wziąść pod uwage, że był strasznie mały i nawet na wyprostowanych nogach potrafił dobrze się bronic.
Technika - Proste nogi, jedną ręką bronimy głowe i tułów,a druga przeznaczona jest do ataku. Niby nic wielkiego a garda nie jest taka najgorsza.
Ocena : 6/10
Garda Kuririna 2
Opis - Tak tak to właśnie ta garda, jak widać nie tylko goku ją stosował. Jak już wcześniej wspomniałem najpopularniejsza garda w db. Stosowana przez większość wojowników Z.
Technika - Tak jak wyżej. Mocny przysiad, jedna ręka na wysokości głowy, druga jakby z tyłu gotowa do wyprowadzenia ataku po przyjęciu ciosu. To naprawde cudowna i doskonale opracowana garda.
Ocena : 9/10
Garda Yamuchy
Opis - Hehe słynna garda pustynnego złodzieja po której zawsze atakował "Pięściami jak wilcze kły". Ciekawostką jest, że w db nikt po za nim jej nie używał.
Technika - Lekki przysiad, jedna ręka wyciagnięta mocno do przodu i zgięta w łokciu mająca na celu bronić tułów, a druga schowana z tyłu by zaskoczyć przeciwnika wtedy gdy się tego nie spodziewa.
Ocena : 7/10
Garda Yamuchy 2
Opis - Tą garde Yamucha opanował w zaświatach. Jest bardzo podobna do swojej poprzedniczki jednak jest bardziej uniwersalna i przydatna w walce.
Technika - Przyjmując tą garde musimy pamiętać przede wszystkiem o zejściu nisko na ugięte nogi. Jest to tak ważne dlatego że ręce nie są ani wysoko ani nisko. Następnie nie możemy zapomnieć o zgięciu rąk w łokciach i z tak przygotowanej pozycji możemy atakować lub czekać na atak.
Ocena : 6/10
Garda Jackiego Chuna
Opis - Taka troche czarodziejska garda właśnie w jego stylu. Używał jej podczas 22 turnieju sztuk walki. Wydaje mi się, że go nie zawiodła.
Technika - Wojownik (już tradycyjnie) stoi nisko na nogach, jedną ręke ma wysuniętą do przodu, a drugą ugiętą z tyłu. Jest to garda defensywna jednak nie jest, a właściwie nie daje poczucia stabilności i pewności no bo jak tu się bronić jedną ręką?
Oczywiście obie przeznaczone są do defensywy ale przyjmijcie taką pozycje,a zobaczycie o czym mówie.
Ocena : 5/10
Garda Jackiego Chuna 2
Opis - Właściwie trudno to nazwać gardą, ponieważ w tej pozycji poprostu normalnie stoimy. Można jej używać tylko gdy mamy absolutną pewność (której nigdy nie powinniśmy mieć) że nasz przeciwnik nie ma szans na zwycięstwo.
Technika - Poprostu normalnie stoimy czekając na to co zrobi przeciwnik.
Ocena : 1/10 |
|